No public Twitter messages.

  • RSS
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Zwierzęta w poezji

Print Friendly, PDF & Email

Zwierzęta w poezji

Biblioteka Publiczna Gminy Kościan w Kiełczewie włączyła się w obchody Światowego Tygodnia Zwierząt realizowane w miejscowej szkole podstawowej. W ramach tej współpracy w bibliotece odbyły się spotkania z uczniami klas II – VI oraz dziećmi z najmłodszej grupy przedszkolnej zatytułowane „Zwierzęta w poezji".

Pierwsze spotkanie odbyło się z klasami II i III. W jego trakcie goście dyskutowali na temat gatunków ptaków, skupili się na poezji Juliana Tuwima, a w szczególności na utworach „Ptak" oraz „Spóźniony słowik". Wiele radości sprawiła wizyta papugi Klementyny, która współprowadziła zajęcia.

Z kolei uczniowie klas IV – VI wspólnie recytowali poezje Barbary Borzymowskiej, Ludwika Jerzego Kerna oraz Jana Brzechwy, zwracające uwagę na przyjaźń łączącą człowieka ze zwierzętami oraz ich bezwarunkowego przywiązania do ludzi.

Najmłodsza grupa wybrała się do zoo. W trakcie wyprawy podziwiała biblioteczny księgozbiór, wysłuchała opowiadania pt. „Zuzia idzie do zoo" oraz brała udział w zabawach muzyczno-ruchowych.

Comments are closed.