No public Twitter messages.

  • RSS
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Z książką na wakacje

Print Friendly, PDF & Email

Z książką na wakacje

Tuż przed wakacjami w bibliotece w Kiełczewie odbyła się lekcja przysposobienia bibliotecznego z uczniami klasy II z miejscowej szkoły podstawowej.

Na początku zajęć goście obejrzeli prezentację multimedialną pt. „Jak powstaje książka?”, która tłumaczyła, jak długą drogę musi przejść książka, by trafić do rąk czytelników. Ponadto przedstawiała, w jakich postaciach występowała w dawnych czasach oraz za pomocą czego ją spisywano.

W drugiej części spotkania na uczniów czekało trudne zadanie. Nim do niego przystąpili musieli wyjaśnić, czym są tajemnicze skrzynki stojące w czytelni i co one zawierają. Goście wiedzieli doskonale, że mieszczą się w nich karty książek, które znajdują się w bibliotece i że należy szukać w nich informacji o książce rozpoczynając od nazwiska autora lub, w przypadku jego braku, od tytułu. Następnie ochotnicy rozpoczęli szperanie po magicznych skrzynkach w poszukiwaniu kart książek wybranych dla nich przez bibliotekarkę. Poradzili sobie z tym zadaniem świetnie i przy okazji utrwalili sobie kolejność występowania liter w alfabecie. W nagrodę za wzorowe uczestnictwo w zajęciach wszyscy otrzymali zakładki do książek.

Comments are closed.