No public Twitter messages.

  • RSS
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Święto Bibliotek i Bibliotekarzy w Kiełczewie

Print Friendly, PDF & Email

Święto Bibliotek i Bibliotekarzy w Kiełczewie

Po raz trzynasty Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich zorganizowało w dniach 8-15 maja Tydzień Bibliotek – program promujący czytelnictwo. Tegoroczne obchody odbyły się pod hasłem „Biblioteka inspiruje”. Z tej okazji Biblioteka Publiczna Gminy Kościan w Kiełczewie zaprosiła w swoje mury młodych czytelników – przedszkolaków z grup : „Bocianki”, „Krasnale” i „Biedronki” z Samorządowego Przedszkola nr 2 w Kościanie.

W trakcie spotkań goście podziwiali przygotowaną specjalnie na tę okazję wystawę książek, wsłuchiwali się z ciekawością w czytane przez bibliotekarkę opowiadania oraz uczestniczyli w zabawach ruchowych. Wykazali się też sporą wiedzą na temat bibliotek i obchodzonego przez nie święta. Wiedzieli, czym różni się od księgarni oraz jak należy dbać o książki. Oczywiście nie obyło się bez przechadzki po pomieszczeniach bibliotecznych. Największe zainteresowanie budził kącik dziecięcy, w którym goście znaleźli mnóstwo pięknych książek oraz zabawek.

Na koniec nie zabrakło oczywiście słodkiego poczęstunku oraz upominków na miarę wyjątkowej okazji – papierowego tortu oraz kolorowych zakładek do książek wykonanych przez bibliotekarki.

Comments are closed.