No public Twitter messages.

  • RSS
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

U nas Tomek, Zuzia i Marysia świętują Dzień Pluszowego Misia

Print Friendly, PDF & Email

U nas Tomek, Zuzia i Marysia świętują Dzień Pluszowego Misia

Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia Bibliotekę Publiczną Gminy Kościan w Kiełczewie odwiedzili uczniowie klas I – III z pobliskiej szkoły podstawowej. Dzieci przybyły bardzo licznie ze swoimi pluszowymi pupilami. Gościem specjalnym spotkania była Pani Katarzyna Marciniak-Helińska z wykształcenia historyk, pedagog, wychowawca, autorka książek o naszym regionie, wieloletnia bardzo aktywna działaczka lokalna, która nie pozostaje obojętna na krzywdy dzieci.

Pani Katarzyna przybliżyła dzieciom swoją działalność związaną z wolontariatem polegającą głównie na ścisłej współpracy z domami dziecka. Podczas spotkania przeczytała również dzieciom opowiadanie o „Przygodach pluszowych misiów”, a w międzyczasie zadawała pytania, które nierzadko rozweselały naszych małych gości.

Nie tylko dzieci chciały uczcić ten szczególny dzień. W bibliotece zjawiły się także członkinie Ochotniczej Straży Pożarnej działającej w Turwi – Agnieszka Jurga i Weronika Buchert oraz Patryk Nowak przepięknie grający na dudach, który wraz z zespołem bierze udział w Turniejach Dudziarzy Wielkopolskich.

Na zakończenie wszyscy zajadaliśmy się słodkościami, a przygotowane przez naszego gościa misiowe łamigłówki powędrowały do rąk najmłodszych.

Comments are closed.