No public Twitter messages.

  • RSS
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Czy Pinokio zasłużył na to, by stać się chłopcem?

Print Friendly, PDF & Email

Czy Pinokio zasłużył na to, by stać się chłopcem?

Na to pytanie i wiele innych starali się odpowiedzieć czwartoklasiści z pobliskiej szkoły podstawowej, którzy zebrali się w naszej bibliotece, by wziąć udział w lekcji biblioterapeutycznej.

Na początku uczniowie, rozwiązując krzyżówkę, wykazali się znajomością przeczytanej lektury, a następnie w Słowniku języka polskiego oraz w Słowniku wyrazów bliskoznacznych odszukali znaczenie wyrazu „pajac”.

Zebrani goście podczas „burzy mózgów” próbowali odpowiedzieć na pytania zadane przez bibliotekarkę. Dzieci zastanawiały się wspólnie nad tym: czy w życiu można odgrywać jedynie rolę pajaca, sztucznej postaci, która jest bezwolna, poruszana jedynie przez sznurki, dlaczego Pinokio walczył o to, by stać się prawdziwym dzieckiem, czy była to droga łatwa oraz co było w niej najtrudniejsze. Uczniowie analizując postać, oceniali postępowanie głównego bohatera.

Wszyscy jednomyślnie doszli do wniosku, iż  aby stać się lepszym człowiekiem, należy stale nad sobą pracować, trzeba zauważać wokół siebie życzliwych i mądrych ludzi, którzy z pewnością pomogą nam naprawić popełnione błędy.

Comments are closed.