No public Twitter messages.

  • RSS
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Książko, przyjaciółko moja…

Print Friendly, PDF & Email

Książko, przyjaciółko moja…

Na początku czerwca bibliotekę w Kiełczewie odwiedzili uczniowie klasy I z miejscowej szkoły podstawowej. Tematem przewodnim bibliotecznych zajęć była książka.

Na początku spotkanie zdominowała dyskusja, w trakcie której dzieci opowiadały, co można robić w bibliotece oraz jaka jest różnica między nią a księgarnią, czytelnią i wypożyczalnią. Uczniowie dobrze się orientowali, w jaki sposób należy obchodzić się z książką oraz jak powinniśmy zachowywać się w bibliotece.

Następnie goście wykonali kilka ćwiczeń związanych z tematem zajęć. Na początku każdy uczeń otrzymał kartkę, na której znajdowała się litera oraz przyporządkowane jej działanie matematyczne. Zadaniem dzieci było rozwiązać zadanie. W dalszej kolejności jedna z uczennic została poproszona o wpisywanie w tabelkę liter przyporządkowanych wynikowi. W ten sposób powstało hasło „PROŚBY KSIĄŻKI”.

Kolejnym zadaniem przygotowanym dla gości było ułożenie z wyrazowej rozsypanki próśb, jakie każda książka kieruje do czytelników. Wśród nich dzieci ułożyły między innymi zdania „Nie pisz po moich kartkach”, „Nie zaginaj moich rogów”, „Nie rozstawaj się ze mną”.

Na koniec na gości czekała jeszcze łamigłówka-plątaninka, która uzupełniona o brakujące wyrazy przedstawiała hasło „Książka moim przyjacielem”.

Comments are closed.