No public Twitter messages.

  • RSS
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Jedząc owoce i warzywa, sił nam przybywa!

Print Friendly, PDF & Email

Jedząc owoce i warzywa, sił nam przybywa!

Podczas kolejnego spotkania w bibliotece w Kiełczewie zapachniało owocami. Tym razem o zdrowym odżywianiu postanowili porozmawiać drugoklasiści z pobliskiej szkoły podstawowej.

Goście na początku wysłuchali opowiadania Alicji Bojakowskiej pt. „Dwa królestwa”, ukazujące dwa modele życia. Pierwszy z nich – zdrowy obfitował w jedzenie owoców i warzyw, a także w uprawianie sportu. Drugi z kolei propagował niezdrowy styl życia – objadanie się słodkościami, niezdrowymi przekąskami, a także brakiem aktywności fizycznej. Dzieci negatywnie oceniły model drugi, jednocześnie przyznając dużą wartość temu pierwszemu.

Wiele radości sprawiło uczestnikom ułożenie przepisu na sałatkę owocową, do której wykonania wybrali między innymi: jabłka, brzoskwinie, arbuzy, kiwi czy banany. Aby poprawnie zapisać przepis na przygotowanej tablicy, uczniowie posługiwali się „Słownikiem języka polskiego”. Następnie wskazane składniki w formie obrazkowej przykleili do papierowych talerzyków, by móc swoje pomysły przedstawić rodzicom.

Po wysiłku umysłowym przyszedł czas na zdrową przekąskę. Na zakończenie dzieci z apetytem zajadały się owocowym jeżykiem.

Comments are closed.