No public Twitter messages.

  • RSS
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Spacer po wiosennej łące

Print Friendly, PDF & Email

Spacer po wiosennej łące

Z końcem marca bibliotekę w Kiełczewie odwiedzili uczniowie klasy I z miejscowej szkoły podstawowej. Okazją do spotkania było nadejście upragnionej przez wszystkich pory roku – wiosny.

Na początku uczniowie podzielili się swoimi spostrzeżeniami i odczuciami dotyczącymi nadchodzącej pory roku. Opowiadali, w jaki sposób pożegnali zimę i jakie są zwiastuny wiosny. W trakcie dyskusji pojawiły się także pomysły, w jaki sposób można spędzać wolny czas na łonie natury.

W trakcie spotkania na gości czekało jak zwykle kilka ciekawych zadań. Pierwsze z nich polegało na odnalezieniu ukrytych w czytelni bibliotecznej obrazków ilustrujących różne pory roku. Wśród nich znalazły się kolorowe biedronki, kasztany, bałwany itp. Następnie dzieci miały za zadanie przypiąć do tablicy te, które dotyczą wiosny.

Kolejne zadania łączyły się z wysłuchanym wierszem I. Salach pt. „Łąka”. Tutaj dzieci musiały zapamiętać wymienione w tekście owady i ich codzienne wiosenne zadania. Goście poradzili sobie z tym świetnie i nawet odpowiedź na pytanie, czym jest Boża Krówka nie stanowiła dla nich problemu.

Następna zabawa odbyła się z wykorzystaniem gazety. Uczestnicy otrzymali po jednej stronie i za jej pomocą musieli pokazać różne typy pogody, które mogą na nas czekać wiosną. Pogodę wietrzną zademonstrowali dmuchaniem w gazetę, deszcz – stukaniem w nią palcami, natomiast na wezwanie „słońce” uczniowie szybciutko wykonali z gazety czapki i włożyli je na głowy.

Na koniec spotkania dzieci oddały się pracom plastycznym. Miały za zadanie wykonać pierwszy zwiastun wiosny – bociana. Wykorzystały do tego płatki kosmetyczne, za pomocą których powstała głowa i korpus ptaka. Nogi bociana wykonano z plastikowej słomki a oczy i dziób z papieru kolorowego. W ten sposób powstały piękne kartki, z którymi goście stanęli do wspólnej fotografii.

Comments are closed.