No public Twitter messages.

  • RSS
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

My również pomagamy potrzebującym. „Dziewczynka z zapałkami” – moje zakończenie

Print Friendly, PDF & Email

My również pomagamy potrzebującym.

„Dziewczynka z zapałkami” – moje zakończenie

W przededniu Świąt Bożego Narodzenia bibliotekę w Kiełczewie odwiedzili uczniowie kl. II z pobliskiej szkoły podstawowej. Spotkanie w ten przedświąteczny czas stało się pretekstem do zastanowienia nad tym, w jaki sposób można pomóc osobom, które żyją samotnie, pozbawione rodzinnego ciepła.

Aby zainicjować temat życzliwości i bezinteresowniej pomocy innym, dzieci wysłuchały historii o „Dziewczynce z zapałkami”. Mali goście byli zaskoczeni i pełni podziwu dla postawy bohaterki, która marznąc sprzedawała zapałki, aby wesprzeć swoją rodzinę. Losy dziewczynki nie potoczyły się tak, jak chciałyby dzieci. Dlatego więc każdy z uczestników wykonał ilustrację przedstawiającą nowe, pomyślne zakończenie. Podczas pracy plastycznej uczniowie przedstawiali własne pomysły dotyczące form pomocy osobom samotnym, opuszczonym. Opowiadały również o tym, w jaki sposób już teraz angażują się w różne akcje.

Na zakończenie wszyscy życzyli sobie wzajemnie, aby w te Święta i w nadchodzącym Nowym Roku nikomu nie zabrakło ciepła i miłości.

Comments are closed.