No public Twitter messages.

  • RSS
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Książka wspaniałym prezentem pod choinkę

Print Friendly, PDF & Email

Książka wspaniałym prezentem pod choinkę

16 grudnia w bibliotece w Kiełczewie gościły dzieci klasy I z pobliskiej szkoły podstawowej. To zbliżające się Święta Bożego Narodzenia stały się okazją do kolejnego spotkania i rozmowy na temat wymarzonych prezentów. Tradycyjnie na początku wszyscy wysłuchali pięknej historii o Nocy Wigilijnej, dzieci były pełne podziwu dla ciężkiej pracy Gwiazdora i jego pomocników – Elfów. Oczywiście żaden prezent nie dotarłby na czas, gdyby nie zaprzęg zaczarowanych reniferów zawsze gotowych, aby wyruszyć w drogę.

Nikogo nie dziwiło, iż rozmowa na temat prezentów zainteresowała gości najbardziej. Dzieci wśród wielu wymieniały, co bardzo nas cieszy, książki. Dziewczynki pragnęłyby otrzymać w prezencie bajki o zwierzętach i księżniczkach z mnóstwem ilustracji. Chłopcy, wiadomo…, najczęściej wymieniali książki o motoryzacji oraz takie, które opowiadają o różnych zawodach, najczęściej o pracy policjanta, strażaka, kierowcy rajdowego.

Aby poznawanie tych wszystkich ciekawych przygód było jeszcze bardziej przyjemne, dzieci wykonały reniferową zakładkę do książki, na której widniejący rogaty zwierzak zachęca do wspólnego czytania. 

Comments are closed.