No public Twitter messages.

  • RSS
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Warto mieć przyjaciela!

Print Friendly, PDF & Email

Warto mieć przyjaciela!

Pod tym właśnie hasłem w bibliotece w Kiełczewie odbyła się lekcja z uczniami kl. I z pobliskiej szkoły podstawowej. Na początku spotkania dzieci w skupieniu wysłuchały „Bajki o dwóch ołówkach” Marii Molickiej, następnie wymieniały się spostrzeżeniami na temat tego, jak główni bohaterowie opowiadania – ołówek szary i dwukolorowy – zachowywali się wobec siebie. Na przygotowanej wcześniej tablicy widniało powiedzenie, że ”prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie”. Dzieci zauważyły, iż to zdanie bardzo dobrze opisuje wcześniej wysłuchaną historię. O tym, czy ktoś jest naszym przyjacielem możemy dowiedzieć się, gdy w naszym życiu pojawi się bardzo trudna sytuacja, tak jak się stało w przypadku dwukolorowego ołówka. Nikt inny jak tylko szary, poczciwy ołówek pomógł mu. Dzięki temu dwukolorowy przekonał się, że ma przy sobie wspaniałego przyjaciela, na którego może liczyć w każdej sytuacji, zarówno w dobrej, jak i w złej.

Kolejnym etapem spotkania stała się zabawa pod nazwą „Czy to prawda, czy to fałsz?”, która pozwoliła dzieciom wybrać cechy jakie powinien mieć prawdziwy przyjaciel. Uczestników nie udało się zaskoczyć, wybierali tylko te cechy, które świadczą o szczerej przyjaźni i kolejno umieszczali je na tablicy.

Przygotowanie DYPLOMU PRAWDZIWEGO PRZYJACIELA sprawiło uczniom wiele radości. Na dyplomie należało wpisać imię osoby, która będzie nim obdarowana, a także narysować jej podobiznę.

Podsumowując spotkanie, dzieci zgodnie przyznały, że każdy człowiek zasługuje na szczerą, głęboką przyjaźń.

Comments are closed.