No public Twitter messages.

  • RSS
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Print Friendly, PDF & Email

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia bibliotekę w Kiełczewie odwiedzili uczniowie klas I – III z pobliskiej szkoły podstawowej. Biblioteka z ogromną radością przyjęła dzieci, a także ich pluszowych ulubieńców. Gościem specjalnym spotkania była Pani Katarzyna Marciniak-Helińska z wykształcenia historyk, pedagog, wychowawca, autorka książek o naszym regionie, od wielu lat działająca bardzo aktywnie na rzecz środowiska lokalnego.

Pani Marciniak-Helińska podczas spotkania przeczytała dzieciom opowiadania o przygodach rodziny niedźwiadków, nawiązując do tekstów opowiadań, w międzyczasie poruszała szczególnie istotne tematy dotyczące zachowania przez dzieci bezpieczeństwa na co dzień. Uczniów w trakcie słuchania niezwykłych historii dobiegały również melodie cichutko grane na gitarze. Tę muzyczną atrakcję zapewniła uczennica z Kółka Historycznego – Edukacja Regionalna – działającego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Franciszka Ratajczaka w Kościanie, którego opiekunem jest P. K. Marciniak-Helińska.

Na wszystkich uczestników czekała również niespodzianka przygotowana przez inne przybyłe członkinie Kółka Historycznego – misiowa kolorowanka oraz słodki upominek.

Comments are closed.