No public Twitter messages.

  • RSS
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Strachy w krąg, strachy w krąg coś słodkiego daj na ząb…

Print Friendly, PDF & Email

Strachy w krąg, strachy w krąg coś słodkiego daj na ząb…

30 października najmłodsi czytelnicy spotkali się w bibliotece w Turwi na kolejnej zorganizowanej dla nich imprezie. W ramach edukacji międzykulturowej, której służyć miało spotkanie, uczestnicy poznali historię święta Halloween. Dowiedzieli się skąd pochodzi, oraz poznali jeden z jego najbardziej charakterystycznych symboli – lampion z dyni.

Mali czytelnicy zachwyceni byli dekoracjami, wiele radości sprawiła im paląca się dynia przygotowana przez bibliotekarkę. Niektóre dzieci przygotowały przebrania, jednak aby tradycji stało się zadość, a złośliwe duszki nie rozpoznały uczestników wszyscy otrzymali okolicznościowe maski, a ich twarzyczki zostały przyozdobione pajęczynkami.

Na gości czekała również zabawa plastyczna. Dzieci przygotowywały torby na łakocie, które ozdabiały duchami, nietoperzami, strasznymi dyniami, a nawet pajęczynami. Po ukończeniu pracy i krzyknięciu sztandarowego "cukierek, albo psikus" dzieci otrzymały słodycze. Świetną zabawę zakończyli rodzice, którzy zaczęli zgłaszać się po odbiór swoich "upiorów".

Comments are closed.