No public Twitter messages.

  • RSS
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

„Konrad marzyciel” czyli kilka słów o zwierzętach egzotycznych

Print Friendly, PDF & Email

„Konrad marzyciel” czyli kilka słów o zwierzętach egzotycznych

Filię Biblioteczną Biblioteki Publicznej Gminy Kościan w Starym Luboszu odwiedziły dzieci z miejscowego przedszkola. Tematem przewodnim spotkania było zagadnienie zwierząt egzotycznych.

Podczas bibliotecznych odwiedzin dzieci dyskutowały na temat swoich domowych zwierzątek, a także takich, które możemy spotkać w lesie lub w zoo. W trakcie rozmowy zręcznie posługiwały się terminem „zwierzęta egzotyczne” i potrafiły wiele takich wymienić.

Spotkanie w bibliotece nie mogłoby się oczywiście obyć bez czytania. Tym razem dzieci wysłuchały wiersza pt. „Konrad marzyciel”, którego tytułowy bohater pragnął podróżować do dalekich krajów i oglądać z bliska dzikie zwierzęta. Zadaniem dzieci było zapamiętanie wszystkich wymienionych w wierszu zwierząt i wybranie spośród wywieszonych na tablicy obrazków ilustrujących zwierzęta te, które Konrad marzył zobaczyć.

Kolejnym zadaniem przygotowanym dla gości były zagadki, których hasła wiązały się z omówionymi wcześniej gatunkami zwierząt. Na koniec spotkania dzieci przeglądały biblioteczne książeczki o zwierzętach.

Comments are closed.