No public Twitter messages.

  • RSS
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

„Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny miś” – Światowy Dzień Pluszowego Misia w bibliotece

Print Friendly, PDF & Email

„Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny miś” – Światowy Dzień Pluszowego Misia w bibliotece

Z okazji obchodzonego 25 listopada Światowego Dnia Pluszowego Misia Filię Biblioteczną Biblioteki Publicznej Gminy Kościan w Starym Luboszu odwiedzili uczniowie klasy I oraz przedszkolaki z miejscowej szkoły podstawowej. Każdy gość przyniósł ze sobą poniedziałkowego solenizanta – pluszowego misia.

W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się, w jaki sposób narodziła się tradycja obchodów Dnia Pluszowego Misia. Bibliotekarka przeczytała im krótką historię o prezydencie Stanów Zjednoczonych, Theodorze Roosvelcie, który w trakcie polowania uchronił przed zabiciem małego niedźwiadka. Rysunek uwieczniający to wydarzenie zapoczątkował pomysł produkcji pluszowych misiów, które wkrótce stały się najpopularniejszą zabawką dla najmłodszych.

Goście oglądali wystawkę książek, których bohaterami były znane z książek i telewizji misie – Kubuś Puchatek, Miś Uszatek, Yogi, Miś Koralgol. Zainteresowały ich także te, w których występowały misie mniej znane – Miś Miłek czy Miś Remiś.

Spotkanie w bibliotece nie mogłoby się obyć bez czytania książek. Bibliotekarka każdej przybyłej grupie przeczytała inną historię z życia najsławniejszego pluszowego misia – Kubusia Puchatka. Uczniowie klasy I usłyszeli opowiadanie pt. „Kubuś i Przyjaciele”, przedszkolaki z grup „Wiewiórki” i „Rybki” usłyszeli historie z serii „Opowieści o przyjaźni”, a najmłodsze dzieci – „Wystawę u Prosiaczka”.

Na koniec wszyscy goście z uśmiechami na twarzy stanęli do wspólnych fotografii.

Comments are closed.