No public Twitter messages.

  • RSS
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Z przedszkolakami o dobrym wychowaniu…

Print Friendly, PDF & Email

Z przedszkolakami o dobrym wychowaniu…

Filię Biblioteczną Biblioteki Publicznej Gminy Kościan w Starym Luboszu odwiedziły dzieci z grup „Wiewiórki” i „Rybki” z pobliskiego przedszkola. Pretekstem do spotkania było zagadnienie dobrego wychowania.

Na początku dzieci wysłuchały opowiadania pt. „Ropucha-egoistka”, którego tytułowa bohaterka reprezentowała przykłady złego zachowania, nie pozwalając innym zwierzętom napić się wody ze znalezionej przez siebie kałuży. Spotkała ją za to kara – kałuża wyschła podczas trwającego dłuższy czas upału. Pozostałe zwierzęta nie pozostawiły jej jednak w potrzebie i zaprosiły do wspólnej zabawy nad leżącym nieopodal jeziorem i dały jej tym samym lekcję dobrego wychowania oraz umiejętności dzielenia się z innymi.

Po krótkiej dyskusji na temat postępowania bohaterów opowiadania dzieci miały za zadanie wylosować spośród leżących na biurku kartek jedną i zinterpretować obrazek pod kątem dobrego i złego zachowania. Goście świetnie poradzili sobie z zadaniem i przy okazji zgodnie stwierdzili, że nie będą postępować egoistycznie, tak jak bohaterka opowiadania.

Comments are closed.