No public Twitter messages.

  • RSS
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Jak ziarenko wędrowało…

Print Friendly, PDF & Email

Jak ziarenko wędrowało…

W Bibliotece Publicznej Gminy Kościan w Kiełczewie odbyła się lekcja biblioteczna z udziałem uczniów kl. II z pobliskiej szkoły podstawowej. Tym razem celem spotkania było podkreślenie roli i znaczenia chleba w naszym życiu.

Dzieci na samym początku wysłuchały opowiadania Czesława Janczarskiego pt. „Żyto i chleb”, następnie podczas dyskusji oceniały postępowanie głównych bohaterów: małej Ani i Uszatka, a także próbowały odpowiedzieć na nurtujące Misia pytanie: z czego powstaje chleb.

Przygotowana na tę okazję plansza pomogła uczniom opisać drogę, jaką musi przebyć ziarno, aby w końcu trafić na nasze stoły już w postaci wspaniałego, pachnącego chleba. Uczestnicy zauważyli, iż wiele osób musi ciężko pracować, abyśmy mogli zjeść np. chrupiące bułeczki. Podczas rozmowy poruszono również temat wyrzucania przez ludzi chleba oraz podano propozycje co można zrobić ze starym pieczywem.

Dzieci z  przyjemnością wzięły udział w zabawie, która polegała na przedstawieniu np. gestem konkretny etap wędrówki ziarna, od  jego wysiewu do sprzedaży bochenków chleba w sklepie.

Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy skosztowali smakowitą chałkę. Złożyli także obietnicę, iż już zawsze będą szanować wszystkie produkty spożywcze, tym samym uszanują pracę wielu osób.

Comments are closed.