No public Twitter messages.

  • RSS
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Owocowo, smacznie, zdrowo…

Print Friendly, PDF & Email

Owocowo, smacznie, zdrowo…

Podczas ostatniego spotkania w bibliotece w Kiełczewie zapachniało owocami. „Pierwszoklasiści” z pobliskiej szkoły podstawowej już u progu poczuli wspaniałą woń darów jesieni:  jabłek, brzoskwiń, gruszek, czy śliwek.

Dzieci na samym początku dowiedziały się jakie niespodzianki spotkały jeżyka, który postanowił opuścić las i zamieszkać w sadzie pod ogromną jabłonią. Bohater opowiadania, tam właśnie, mógł już bez trudu gromadzić w swojej spiżarni soczyste jabłka.

Kolejnym etapem wizyty stało się smakowanie przygotowanych przez bibliotekarkę owocowych, słodkich zagadek. Dzieci miały za zadanie odgadnąć jaki owoc zjadają, a następnie opisać go grupie, określając tylko jego kolor, kształt, czy wielkość. Po zgadywankach uczestnicy własnoręcznie przygotowali dla siebie smakowitą przekąskę – szaszłyk owocowy, nakładając na patyczki kawałki owoców, które lubią najbardziej.

Celem spotkania było utrwalenie uczniom, iż jesienne owocowe dary, to znakomite źródło witamin niezbędnych w czasie, kiedy nasza odporność jest obniżona. Owocowe  sałatki, przetwory i dania to prawdziwe bomby witaminowe. Zapobiegają wielu chorobom oraz – jak zauważyły dzieci – poprawiają nastrój i są pyszne.

Chcąc zachować na dłużej piękne barwy jesieni, dzieci na zakończenie wykonały rysunek przedstawiający  kosz z owocami.

Comments are closed.