No public Twitter messages.

  • RSS
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Z „Lokomotywą” Pana Tuwima na wakacje…

Print Friendly, PDF & Email

Z „Lokomotywą” Pana Tuwima na wakacje…

 

W słoneczny, czerwcowy dzień, z głowami pełnymi pomysłów na wakacje, bibliotekę w Kiełczewie odwiedziły dzieci z grupy przedszkolnej z pobliskiej szkoły podstawowej.

Było to kolejne spotkanie, podczas którego uczniowie miło spędzili czas słuchając twórczości Juliana Tuwima. W kwietniu w bibliotece wyrosła „Rzepka”, a tym razem przyszedł czas na przyjazd „Lokomotywy”. Maluchy słuchając tej zabawnej historii, w międzyczasie recytowały wspólnie znane im wersy. Przedszkolaków zaskoczyło to, że lokomotywa Pana Tuwima tak bardzo różni się od pociągów spotykanych obecnie na stacjach kolejowych.

Śmiechu i wspaniałej zabawy było co nie miara, gdy dzieci utworzyły razem lokomotywę i ruszając w drogę pomiędzy regałami z książkami zaśpiewały piosenkę „Jedzie pociąg z daleka…”.  Dużą atrakcją dla uczestników była również zabawa w „Wędrówki po wyspach”, do której wykorzystano fragmenty gazet rozłożonych na podłodze biblioteki. Dzieci słuchając piosenek o morzu wędrowały od wyspy do wyspy, w zupełnie dowolnym kierunku. Jednak, gdy muzyka cichła starały się stanąć na swoich wysepkach, których liczba z minuty na minutę malała. Z czasem trzymanie się za ręce podczas wędrówki było niezbędne, aby nikt nie zboczył z drogi i nie spadł do wody. Upalny dzień dawał się we znaki i mimo wszystko perspektywa upadku do wody, choć takiej wyobrażonej, była zachęcająca.

Na zakończenie dzieci wykonały piosenkę o wakacjach, której nauczyły się podczas roku szkolnego.

Comments are closed.