No public Twitter messages.

  • RSS
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Wakacje w bibliotece

Print Friendly, PDF & Email

Wakacje w bibliotece

„Wakacje w bibliotece”  to cykl trzech spotkań, które odbyły się w sierpniu w bibliotece w Turwi. 16 sierpnia biblioteka gościła małych czytelników. Dzieci uczyły korzystać z zasobów biblioteki oraz opowiadały o swoich ulubionych bajkach. Ponadto brały czynny udział w przygotowanych warsztatach plastycznych.  Stworzyły kolorowe zajączki oraz nauczyli się tworzyć „szachownicowe” serca które stały się upominkiem dla rodziców. Rozegrano również turniej gier planszowych, wszyscy byli zwycięzcami dlatego każdy otrzymał nagrodę.

W kolejnym tygodniu odbyło się następne spotkanie w czasie którego czytano i omawiano polskie baśnie i legendy. Podczas oglądania ilustracji dzieci opowiadały o tym jak dbać o książki aby jak najdłużej nam służyły. Po podsumowaniu nowych informacji dzieci wykonywały i ozdabiały torebki z papierowych talerzyków

Ostania zaplanowana wizyta odbyła się 30 sierpnia. Dzieci po raz kolejny miały szanse rozwijać swoje zdolności manualne kolorując postacie z ulubionych bajek. Maluchy i przedszkolaki tworzyły obrazki przy pomocy stempelków z ziemniaków. Powstałe prace zostały wywieszone na gazetce. Dzieci, otrzymały honorowe karty biblioteczne, potwierdzające udział w lekcjach bibliotecznych. Spotkanie zakończyło się słodka niespodzianka.

Comments are closed.