No public Twitter messages.

  • RSS
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Tydzień Bibliotek w Kiełczewie

Print Friendly, PDF & Email

Tydzień Bibliotek w Kiełczewie

 

W dniach 8 – 15 maja Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich zorganizowało IX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Hasło przewodnie tegorocznych obchodów to „Biblioteka ciągle w grze”. Z tej okazji biblioteka w Kiełczewie gościła małych czytelników.

8 maja zjawiła się grupa dzieci z przedszkola „Zwinne Szkraby”. Maluchy odpowiadały na pytania dotyczące różnicy między biblioteką a księgarnią, wypożyczalnią i czytelnią. Oglądając różne rodzaje książek, opowiadały o zasadach dbania o nie i uczyły się poprawnego zachowania w bibliotece. Za aktywny udział w spotkaniu zostały nagrodzone słodkim upominkiem.

9 maja bibliotekę odwiedzili uczniowie drugiej klasy ze Szkoły Podstawowej w Kiełczewie. Dzieci zmagały się z ćwiczeniami językowymi polegającymi na prawidłowym ułożeniu z literowej rozsypanki słów, które wiązały się z biblioteką oraz obchodzonym przez nią świętem. Wykonały także książkowe zakładki.

Pracom plastycznym oddały się także dzieci z kiełczewskiej zerówki, które odwiedziły bibliotekę 11 maja. Miały za zadanie wykonanie ilustracji do przeczytanej przez bibliotekarkę baśni „Czerwony Kapturek”. Obrazki zostały wraz z przygotowanym wcześniej tekstem złożone w książkę, której maluchy stały się w ten sposób współtwórcami. Na dzieci czekała także niespodzianka – odwiedził ich sam Czerwony Kapturek, przynosząc w koszyczku słodkości.

 

Comments are closed.